Oglinda Emotiilor - Dezvoltare Socio-Emotionala | Eduprescolar.ro

Oglinda emotiilor

Cod Produs: IDC01

“Oglinda emotiilor” contine 10 imagini decupate pe contur si laminate cu expresiile fetei si este ideal pentru a dezvolta simtul observatiei, atentia si exprimarea.

Emotiile – Dezvoltare Socio-Emotionala

Copilul si emotiile se imprietenesc atunci cand cel mic invata sa si le exprime. Primul nostru sfat este punerea emotiilor in cuvinte. Dezvolarea inteligentei emotionale a celui mic este necesara inca din primii ani ai copilarilei.

Setul ” Oglinda emotiilor” contine 10 imagini decupate pe contur si plastifiate cu expresiile fetei si este ideal pentru a dezvolta simtul observatiei, atentia si exprimarea. Se utilizează în cadrul intalnirii de dimineata, in joc de rol, in grupuri mici de copii. Dezvolta inteligenta, imaginatia si sociabilitatea prescolarilor.

10 imagini decupate pe contur, dimensiune: 11cm/25 cm, carton 200g, plastifiere lucioasa: 125 mic

Fi primul care adauga recenzie “Oglinda emotiilor”